Sipariş ve Teslimat Şartları

Sipariş ve Teslimat Şartları

Yemek ve Kültür.com, Yemek ve Kültür’ün ve Çiya Yayınlarının diğer kitap ve yayınlarının satışını online gerçekleştirebilir. Yemek ve Kültür.com’dan yapılacak alışverişlerde iki şekilde ödeme yapılabilmektedir.

Ürün peşin fiyat üzerinden ödeme

Almak istediğiniz ürünün KDV dahil peşin fiyatını, Master veya Visa kredi kartınızla Yemek ve Kültür sitesinden direkt veya Yemek ve Kültür’ün banka hesap numaralarına havale yapmak suretiyle ödeyebilirsiniz.

 

Ürünlerin Gönderilmesi

Satın almış olduğunuz ürünlerle ilgili olarak öncelikle ödeme bilgilerinizin kontrolü gerçekleştirecektir. İkinci aşamada ise sipariş onayınız bize verdiğiniz e-mail ile size gönderilecektir. Ödeme bilgilerinizin kontrolü ve sipariş onayınızın verilmesini takiben ürününüz; Kargo ile İstanbul içine 3; İstanbul dışına 5 işgünü içinde ulaştırılacaktır.

Aylık yayınlarda, yayınlanacak olan ilk sayı, yayın tarihinden itibaren tarafınıza ulaştırılacaktır. (Dağıtımın sınırlı olduğu bazı ürünlerimizde posta yolu kullanılacağından söz konusu süre uzayabilir.)

Cuma günleri saat:13:00’ten sonra verilen siparişler Pazartesi günü işleme alınır.

Ürünlerin Teslim Alınması

Sipariş ettiğiniz ürün kargo vasıtasıyla ve faturası ile size ulaştırılacaktır. Ürünler size ulaştığında eksiksiz, sağlam ve hasarsız olup olmadığını kargo elemanının yanında, kontrol etmeniz gerekmektedir. Sizlerle daha kaliteli hizmet verebilecek ve ürünlerle ilgili sonradan doğabilecek sorunları ortadan kaldırmak için teslimat sırasında ki kontrolünüz son derece önemlidir.Teslimat formunun eksiksiz, hasarsız ve sağlam olarak teslim aldım bölümünün imzalanmasından sonra bildirilecek olan fiziksel hasar, darbe ve eksik ürün bildirimleriniz dikkate alınmayacaktır.